
Awaryjne otwieranie samochodu to usługa, którą na co dzień nie jesteśmy zainteresowani. Jednak, gdy dojdzie do sytuacji, w której nie możemy dostać się do wnętrza pojazdu, to zazwyczaj skorzystanie z niej jest jedyną opcją. Brak możliwości dostania się do auta może wynikać z wielu przyczyn. Jedną z najczęstszych jest zgubienie kluczyków. Wystarczy chwila nieuwagi i duży problem gotowy! Na szczęście szybko i sprawnie możemy zlecić otworzenie samochodu ślusarzowi.
W jakich sytuacjach nie obejdzie się bez awaryjnego otwierania pojazdu?
Niektórzy mogą zastanawiać się, jak można stracić kluczyki do samochodu? Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Większość z nas ma szybkie tempo życia i wystarczy chwila, aby pechowo je zgubić. Oto kilka sytuacji, w których najczęściej korzystamy z usługi awaryjnego otwierania pojazdów:
- zgubienie kluczyków,
- pozostawienie kluczyków w bagażniku,
- zatrzaśnięcie kluczy w pojeździe,
- wyładowany akumulator,
- wyładowany pilot do otwierania auta,
- popsuta elektryka samochodu.
Gdy zdarzy nam się któraś z tych sytuacji, to nie ma co panikować. Nie powinniśmy także sięgać po takie sposoby, jak wybicie szyby, bowiem będzie nas to kosztowało dużo więcej niż profesjonalne otworzenie auta przez ślusarza.
Co zrobić, gdy nie możemy dostać się do samochodu?
Niefortunnie zatrzasnąłeś klucze w samochodzie i nie możesz dostać się do środka? Cóż, zdarza się! Firmy świadczące usługę awaryjnego otwierania pojazdów każdego dnia realizują zlecenia, które dotyczą takich i podobnych spraw. W przypadku zatrzaśnięcia kluczy rozwiązaniem może być sięgnięcie po zapasowy klucz, lecz nie oszukujmy się – nie wszyscy kierowcy go mają, a już na pewno mało kto nosi go przy sobie.
W takich sytuacjach nierzadko zapada decyzja o wybiciu szyby. To zdecydowanie błąd – istnieją dużo lepsze rozwiązania. No, chyba że chcemy wydać dużo pieniędzy na późniejszą naprawę samochodu. Co ważne: po wybiciu szyby nie możemy jechać samochodem i musimy wezwać lawetę, a to dodatkowy koszt! My polecamy pomoc fachowców, którzy przybędą w wyznaczone miejsce i szybko zajmą się otworzeniem auta. Dysponują specjalnymi narzędziami, dzięki którym sprawnie radzą sobie z takimi zleceniami.
Co istotne: podczas wzywania fachowców koniecznie musimy pamiętać, że niezbędny będzie dowód rejestracyjny, który będzie potwierdzeniem tego, że jesteśmy właścicielem pojazdu. Bez niego niestety pracownik nie będzie mógł przystąpić do wykonania usługi.
W jaki sposób otwiera się awaryjnie samochody?
Właściwie rzecz biorąc, istnieją dwa sposoby awaryjnego otwierania pojazdów. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywana jest metoda, która polega na zastosowaniu narzędzi ślusarskich. Dzięki nim szybko i sprawnie można otworzyć auto bez spowodowania uszkodzeń karoserii i uszczelek. Za ich pomocą możemy otworzyć praktycznie każdy typ zamka!
Inna metoda awaryjnego otwierania auta polega na użyciu przyssawki i poduszki hydraulicznej. Polega ona na przyczepieniu do szyby auta przyssawki, która służy do odciągania drzwi, w wyniku czego powstaje szczelina. Następnie wkłada się w nią poduszkę hydrauliczną, która się pompuje i rozchyla ona drzwi, dzięki czemu można włożyć haczyk i otworzyć auto od środka. To bezinwazyjna metoda, ale absolutnie nie powinniśmy samodzielnie się jej podejmować, ponieważ bez odpowiedniego doświadczenia możemy uszkodzić drzwi lub zamek.
Czy awaryjne otwieranie auta jest drogie?
Koszt awaryjnego otwierania auta jest uzależniony od kilku czynników. Cena zależy między innymi od rodzaju czy modelu pojazdu. Jeśli chodzi o starsze samochody, to ten koszt zazwyczaj bywa niższy, zaś otwieranie nowych samochodów bywa najdroższe, ponieważ często mają zamontowane dodatkowe zabezpieczenia. Koszt usługi jednak zazwyczaj waha się od 100 do 600 złotych.