
Wybierając produkty chroniące urządzenia, z których korzystamy, chcemy dokonać jak najlepszej decyzji. Są one produktami niemalże obowiązkowymi, patrząc na cenę szkieł lub folii, a kwotę dzisiejszych smartfonów. Chcą chronić telefon jak najlepiej, zastanawiamy się nad najsolidniejszym produktem. Co wybrać, folię hydrożelową, czy szkło hartowane?
Szkło hartowane, a folia hydrożelowa – który jest najlepszy?
Przed samym wyborem szkła hartowanego lub folii hydrożelowej, należy zastanowić się nad tym, w jakich warunkach używamy smartfona, przed czym go właściwie chronimy oraz który z dostępnych produktów jest najwyższej jakości. Dobrą decyzję, jaką możemy podjąć, jest wybór produktów ze sklepu smart-tel.pl – podczas zakupów mamy pewność, że każdy z dostępny produktów jest wykonany z należytą uwagą, zapewniając wysoką jakość. Folia hydrożelowa jest produktem posiadającym sporo zalet, lecz niestety również kilka wad. W porównaniu do szkła hybrydowego jest mniej odporna na uderzenia i zarysowania, jednak ma innowacyjną właściwość samoregeneracji. Do wielu zalet i wad zaliczyć również można przejrzystość, skłonność do pochłaniania energii uderzeń oraz wygląd po dłuższym czasie użytkowania. Ważną kwestią w wyborze pomiędzy szkłem i folią jest sam poziom ochrony, jaki chcemy zapewnić. Smartfony już podczas produkcji zabezpieczane są przed uszkodzeniami przed upadkami. Dlatego, jeśli potrzebujesz tylko powierzchniowej ochrony, zabezpieczającą przed rysami śmiało możesz wybrać folię hydrożelową.
Dlaczego szkło hartowane jest wytrzymalsze na uszkodzenia?
Folia hydrożelowa służy głównie w celu zapobiegnięcia powstawaniu rys, a szkło hartowane jest ochroną na każdy rodzaj uszkodzenia. Przyczyną tej różnicy jest m.in. sama budowa produktów i ich właściwości. Szkło, jak sama nazwa wskazuje, jest twardym i wytrzymałym kawałkiem tworzywa. Kruchość szkła nie jest taka sama dla każdego dostępnego produktu. Na rynku dostępne są wyroby ze specjalnymi domieszkami substancji, powodujących zmianę właściwości. Wpływają nie tylko na samą kruchość szkła, ale także na takie kwestie, jak komfort korzystania ze smartfonu, śliskość, czy ilość pozostawionych odcisków palca i bakterii po odłożeniu telefonu. Jednakże folia hydrożelowa, dzięki swojej elastyczności dolega do zakrzywionych krawędzi ekranu, które nie są chronione w żadnym stopniu przez niezakrzywione szkło hartowane, jednak dostępne są produkty z zakrzywieniem dopasowanym do danego modelu.
Podsumowując, nie można uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy folia hydrożelowa jest lepsza niż szkło. Składa się na to wiele personalnych czynników, mających najważniejszą wagę podczas ostatecznej decyzji.