
Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.
Zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę cieszą się dużą popularnością. Jedną z najczęściej wybieranych procedur jest lipoliza iniekcyjna. Na czym ona polega i dlaczego pacjenci gabinetów medycyny estetycznej tak chętnie się jej poddają? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.
Lipoliza iniekcyjna – co to jest?
Problem miejscowej otyłości jest bardzo powszechny. Pojawia się wówczas, gdy na określonych obszarach ciała występuje niewielki, lecz widoczny nadmiar tkanki tłuszczowej. Zwykle jest on oporny na spalanie, przez co stanowi przyczynę kompleksów. Na szczęście dieta i ćwiczenia to nie jedyne dostępne w dzisiejszych czasach metody wyszczuplania i modelowania sylwetki. Gdy tradycyjne sposoby zawodzą, na pomoc przychodzi medycyna estetyczna.
Wykonywana w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lipoliza iniekcyjna umożliwia szybkie i skuteczne poradzenie sobie z problemem miejscowej otyłości. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, a przy tym bardzo bezpieczny.
Lipoliza iniekcyjna ma szerokie zastosowanie. Można ją wykonywać m.in. na takich obszarach ciała, jak pośladki, ramiona, biodra czy bryczesy. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest również lipoliza podbródka, która umożliwia pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej z tego obszaru. Dużą popularnością cieszy się także iniekcyjna lipoliza na brzuch oraz boczki. W przypadku panów zabieg jest często stosowany do niwelowania tzw. ginekomastii, czyli przerostu gruczołu piersiowego.
Lipoliza iniekcyjna – przebieg zabiegu
Lipoliza iniekcyjna polega na iniekcji, czyli ostrzykiwaniu wybranych miejsc na ciele specjalistycznym preparatem. Środek medyczny rozbija złogi tkanki tłuszczowej, co pobudza organizm do ich zmetabolizowania. Nakłuwanie tkanek pobudza dodatkowo syntezę kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za utrzymywanie jędrności i elastyczności skóry.
Zabieg rozpoczyna się od wyznaczenia przez specjalistę miejsc iniekcji. Nakłucia są wykonywane co 1-1,5 cm. Cała procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30 minut. Dokładny czas pracy jest uzależniony od rozległości miejsca zabiegowego – lipoliza iniekcyjna podbródka trwa zatem nieco krócej niż lipoliza brzucha.
W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów terapii zaleca się wykonanie od 2 do 5 zabiegów. W razie potrzeby procedura może być wielokrotnie powtarzana.
Lipoliza iniekcyjna przed i po
Liposukcja, czyli mechaniczne odsysanie tłuszczu, daje natychmiastowe rezultaty odchudzania i modelowania sylwetki. Jest jednak bardzo inwazyjna i obciążona szeregiem przeciwwskazań. W przypadku lipolizy iniekcyjnej efekty uwidaczniają się stopniowo w ciągu 8-10 tygodni po zabiegu. Czas ten jest potrzebny, aby wstrzyknięty pod skórę pacjenta preparat zaczął działać, a organizm zmetabolizował rozbitą przez niego tkanę tłuszczową. Lipolizie iniekcyjnej można poddać znacznie szersze grono pacjentów, ponieważ liczba przeciwwskazań do tego zabiegu jest mniejsza niż w przypadku liposukcji. Należą do nich:
- ciąża i laktacja,
- infekcje skóry w miejscu zabiegowym,
- nadmierna otyłość,
- padaczka,
- alergia na składniki preparatu,
- niektóre choroby przewlekłe.
Lipoliza iniekcyjna nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Po jej wykonaniu nie jest także potrzebne odbycie rekonwalescencji. Istnieje jednak szereg zaleceń pozabiegowych, których należy przestrzegać po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Są to przede wszystkim regularne uprawianie sportu oraz dbanie o dobrze zbilansowaną dietę. Zdrowy tryb życia umożliwia utrzymanie pozytywnych efektów zabiegu nawet do końca życia!
Bezpośrednio po lipolizie iniekcyjnej (przez ok. 6 tygodni) należy unikać aktywności związanych z przegrzewaniem organizmu. Są to m.in. korzystanie z sauny i solarium, opalanie się oraz wyczerpujące treningi sportowe. W ciągu pierwszych 4-5 dni po zabiegu niewskazane jest również wykonywanie masaży w miejscach iniekcji.
Lipoliza iniekcyjna – opinie
Lipoliza iniekcyjna cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów dotkniętych problemem miejscowej otyłości. Wśród licznych zalet tej procedury wymieniane są najczęściej:
- niska inwazyjność,
- wysoka skuteczność,
- bezbolesność,
- długotrwałość efektów zabiegu.