
Kiedy pompy hydrauliczne są odsyłane do producenta lub serwisu hydrauliki siłowej, są one całkowicie rozbierane i czyszczone. Każda pojedyncza część jest sprawdzana przy użyciu specjalistycznych sprzętów do testów hydraulicznych. Każda pompa hydrauliczna jest następnie ponownie montowana przy użyciu fabrycznie nowych uszczelek, łożysk i O-ringów, aby zapewnić jak wydajne działanie. Jeśli pompy hydrauliczne nie są właściwie regenerowane, mogą uszkodzić maszyny hydrauliczne z powodu wycieków lub osadzania się korozji.
Czyszczenie, odbudowa lub wymiana pomp hydraulicznych pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na naprawach maszyn hydraulicznych, zmniejszyć czas przestojów i zwiększyć wydajność.
Jak działa pompa hydrauliczna?
Pompa hydrauliczna zasadniczo działała w ten sam sposób, w jaki działają silniki i cylindry hydrauliczne: przekształcają ciśnienie hydrauliczne w ruch. Pompy hydrauliczne wykorzystują silnik hydrauliczny, który obraca się z wałem wejściowym, który obraca serię kół zębatych, które pompują olej hydrauliczny przez rury znane jako przewody hydrauliczne.
Czy pompa hydrauliczna różni się od silnika hydraulicznego?
Tak. Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, które wytwarza ciśnienie hydrauliczne, a silniki hydrauliczne wykorzystują ciśnienie hydrauliczne do działania. Wiele samochodów osobowych i ciężarowych posiada zarówno pompy hydrauliczne jak i silniki hydrauliczne w celu zapewnienia optymalnej funkcjonalności.
Co się stanie, jeśli pompa hydrauliczna nie jest w dobrym stanie?
Jeśli pompa hydrauliczna jest w złym stanie, może pracować ciężko i wytwarzać ciepło. Może to spowodować uszkodzenie innych podzespołów maszyny. Na przykład, silniki hydrauliczne potrzebują oleju hydraulicznego do wytworzenia ciśnienia i przepływu płynu. Jeśli pompy hydrauliczne nie działają w pełnym zakresie swoich możliwości z powodu wycieku lub nagromadzenia się obcych materiałów, silniki hydrauliczne będą pracować ciężej, aby wytworzyć ciśnienie hydrauliczne, co spowoduje ich przegrzanie.
Jak często należy regenerować pompę hydrauliczną?
Jeśli maszyna jest często używana, pompa hydrauliczna musi być sprawdzana co dwa miesiące. Jeśli maszyna jest używana rzadziej, należy ją sprawdzać co cztery miesiące. Jeśli pompy hydrauliczne nie są odpowiednio sprawdzane, wiele maszyn hydraulicznych staje się niewydajnych z powodu wycieków lub gromadzenia się ciał obcych.
W jaki sposób można regenerować pompę hydrauliczną?
Regeneracja obejmuje płukanie olejem penetrującym w celu usunięcia osadów, które nagromadziły się wewnątrz pompy w wyniku użytkowania i zmniejszenia tarcia między ruchomymi częściami, a także wymianę zużytych elementów na nowe.
Czy regeneracja jest warta dodatkowych kosztów?
Jeśli często używamy swojej maszyny, regularna regeneracja pompy hydraulicznej i wymiana zużytych części jest bardziej ekonomiczna niż zakup nowej pompy hydraulicznej.
Jakie znaki ostrzegawcze wskazują, że należy zregenerować pompę hydrauliczną?
Jeśli nasza maszyna przegrzewa się, jeśli występuje spadek ciśnienia oleju lub jeśli na zewnętrznej lub wewnętrznej stronie pompy widać czarne osady to należy ją zregenerować.
Jak można uniknąć wykonywania regeneracji pompy hydraulicznej?
Aby uniknąć konieczności regeneracji pompy hydraulicznej, należy dobrze dbać o maszynę, regularnie płucząc ją czystym olejem i wymieniając zużyte części, zanim zużyją się całkowicie.
Serwis hydrauliki siłowej – regeneracja pompy hydraulicznej
Jeśli nasza pompa hydrauliczna wymaga regeneracji, najlepiej będzie, jeśli zgłosimy się do zaufanego serwisu hydrauliki siłowej. Nie warto próbować samodzielnej naprawy, gdyż hydraulika siłowa to bardzo skomplikowana dziedzina i wymaga sporej wiedzy teoretycznej oraz praktycznego doświadczenia. Specjaliści w zakresie hydrauliki siłowej z pewnością świetnie poradzą sobie z regeneracją pompy hydraulicznej. Dzięki fachowej pomocy nie musimy się martwić, że nasze urządzenie ulegnie kolejnej awarii w krótkim czasie. Taka gwarancja to spokojna praca bez przykrych niespodzianek, które mogą generować duże koszty naprawy i przestoje w wywiązywaniu się z umów.
Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/